Rozliczanie czasu pracy 1
Automatyczna ewidencja czasu pracy
Automatyczna rejestracja godzin wejść i wyjść pracowników odbywa się za pomocą czytników indywidualnych kart zbliżeniowych, przypisanych do pracowników. Czytniki dostarczają aktualnych informacji o obecności i czasie pracy zatrudnionych osób. Zastosowanie rejestratorów sprawia, że ewidencja powstaje na bieżąco bezpośrednio z odczytów. Dostępny w systemie walidator wykrywa wszelkie ewentualne nieprawidłowości w zaewidencjonowanym czasie pracy. Nieprawidłowości mogą być usuwane m.in. poprzez automatyczne uzupełnianie nierozliczonych godzin harmonogramu wybranymi nieobecnościami czy też nieobecnościami wynikającymi z wyjść prywatnych lub odbiorów wypracowanych wcześniej nadgodzin. Wszystkie te narzędzia mają na celu usprawnić uzupełnianie ewidencji czasu pracy, przy minimalnym zaangażowaniu pracowników działu kadr i płac.
Rozliczenie godzin nadliczbowych
W przypadku ewentualnej pracy ponad wymiar, system SyKOF HR automatycznie kwalifikuje nadgodziny, zapewniając zgodnie z obowiązującymi przepisami ich ewentualny odbiór lub płatność w postaci odpowiedniego dodatku, co daje pewność prawidłowego rozliczenia czasu pracy i pozwala scedować te obowiązki nawet na osobę mającą podstawową wiedzę o rozliczaniu czasu pracy.
Rozliczanie czasu pracy z wykorzystaniem rejestratorów RCP jest bardzo proste, a zapisy godzin nocnych czy też nadliczbowych są tworzone automatycznie.
Cukiernicza Spółdzielnia „Roksana” Strzyżów
Rozliczanie wyjść prywatnych
Na podstawie zarejestrowanych odczytów, system automatycznie ewidencjonuje zarówno wyjścia prywatne pracownika, jak i ich odpracowania, tworząc rozrachunki wraz z saldami. Kartoteka rozrachunków informuje o nieodpracowanych wyjściach prywatnych. To rozwiązanie gwarantuje właściwe rozliczenie wypracowanych przez pracownika godzin i ich uwzględnienie na listach płac.
Zaokrąglanie odczytów
Zdefiniowanie przedziałów zaokrąglania odczytów pozwala określić nieistotne z punktu widzenia rozliczenia czasu pracy zapisy wystające poza przypisany pracownikowi harmonogram np. przyjście do pracy 10 minut wcześniej w związku z koniecznością przebrania się w odzież roboczą bądź dojścia/opuszczenia stanowiska pracy. System pozwala zdefiniować różne warianty zaokrąglania dla różnych grup pracowniczych np. inne dla administracji i inne dla pracowników produkcyjnych. Automatyczne zaokrąglanie wprowadzanych danych czasu we/wy w oparciu o przypisany harmonogram pozwala prawidłowo rozliczyć czas pracy pracowników poświęcony na faktyczne wykonywanie obowiązków służbowych.