Pani Karolina to specjalista ds. prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa oświatowego oraz mediator sądowy w sprawach pracowniczych i ekspert portalu INFOR. Jest autorką szkoleń i licznych publikacji z zakresu kadr i płac oraz prawa pracy. Była prelegentką wielu konferencji naukowych. Na co dzień prowadzi kursy kadrowo – płacowe w Perfecta Instytut Kadr i Płac. Ukończyła studia prawnicze, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz studia pedagogiczne. Obecnie jest doktorantką w Katedrze Prawa Pracy – Zakład Prawa Ubezpieczeń Społecznych WPiA Uniwersytetu Łódzkiego.
Webinary online odbywają się raz w tygodniu w środę lub czwartek o godz. 20:00 na profilu LinkedIn Pani Karoliny.
O każdym spotkaniu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie na Facebooku – zachęcamy do zaobserwowania naszego profilu i korzystania z darmowej merytorycznej wiedzy przekazywanej przez osobę, która o kadrach i płacach wie niemal wszystko.
Poprzedni live Pani Karoliny polegał na serii pytań i odpowiedzi z zakresu tematyki kadrowo-płacowej.
Link do poprzedniego webinaru Pani Karoliny: https://www.linkedin.com/events/7142934007285018625/about/?fbclid=IwAR1IEW0pdIRolNc0xg2M8LXKOwTNG0FqX6a7gjsjW2qmrXHm_Sz8thYqBSQ
Link do naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/sykofhr
Następne spotkanie online z Panią Karoliną dotyczyć będzie zmiany rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Spotkanie online odbędzie się w środę 24.01.2024 o godzinie 20:00.
Rozporządzenie weszło w życie 17 listopada 2023 r. Od tej daty pracodawcy mają 6 miesięcy na wprowadzenie zmian.
Jakie zmiany wprowadzają nowe przepisy?
- W przypadku gdy pracownik korzysta z przenośnego systemu komputerowego (np. laptopa) przez co najmniej połowę dobowego wymiaru pracy, musi mieć zapewniony monitor stacjonarny lub podstawkę oraz klawiaturę i mysz.
- Krzesło stanowiące wyposażenie stanowiska pracy powinno posiadać regulowane podłokietniki a na życzenie pracownika stanowisko pracy należy wyposażyć w podnóżek.
- Pracownik zdalny musi uzyskać wgląd w informacje zawierające zasady bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy zdalnej oraz podpisać oświadczenie, że jego miejsce pracy spełnia wymagania BHP.
- Pracownik mający problem ze wzrokiem, będzie mógł wybrać czy chce mieć zapewnione przez pracodawcę okulary czy szkła kontaktowe.
Podczas webinaru prowadzonego przez Panią Karolinę dowiecie się więcej szczegółów dotyczących dostosowania się do nowych wymagań.
Serdecznie zapraszamy do udziału.